Dodano: 22.07.2019

Czy warto zamówić drzwi wewnętrzne robione na wymiar?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia wnętrz są drzwi. Nawet jeśli w domu jest bardzo dużo otwartych przestrzeni, w niektórych pomieszczeniach i tak konieczne będzie wypełnienie otworów umożliwiających swobodne poruszanie się. Kiedy szukamy wyjątkowej stolarki, która dopełni planowaną aranżację wnętrza i jednocześnie będzie wystarczająco uniwersalna by wpasowywać się we wnętrza nawet po zmianie koloru ścian, często asortyment sklepowy nie spełnia naszych oczekiwań. Co zrobić w takiej sytuacji?

Wewnętrzne drzwi drewniane na zamówienie

Ciekawą alternatywą dla oferty dostępnej w sklepach są drzwi wewnętrzne drewniane robione na zamówienie. Jeszcze do niedawna można je było kupić tylko w niewielkich warsztatach stolarskich, jednak dzisiaj coraz więcej firm wprowadza tego rodzaju usługę. Wystarczy umówić się na spotkanie i przedstawić swoje oczekiwania, aby uzyskać unikalny projekt, który po akceptacji będzie realizowany. Najczęściej oprócz elementów stolarki można też zamówić ich montaż, dzięki czemu nie musimy później szukać fachowca, który podejmie się instalacji drzwi w odpowiednim miejscu.

Dlaczego warto kupić drzwi na zamówienie?

Dzisiaj wiele firm zajmujących się sprzedażą mebli i elementów stolarki okiennej i drzwiowej oferuje swoim klientom wyroby ze sztucznych materiałów. Do ich produkcji używa się głównie tworzyw sztucznych oraz materiałów drewnopochodnych. Dobry producent drzwi wewnętrznych drewnianych zaoferuje najwyższej jakości, naturalny surowiec. Oczywiście odpowiednio go zabezpieczy przed wilgocią używając lakierów i impregnatów. Takie podejście sprawia, że wykonywane na zamówienie elementy stolarki są odporne na czynniki środowiskowe, co jest niezwykle istotne w kuchniach i łazienkach. Dokonując indywidualnego zamówienia możemy też mieć pewność, że otrzymamy jedyny w swoim rodzaju, ponadczasowy i wyjątkowy produkt, który nie tylko doskonale wpasuje się we wnętrze, ale także zachwyci gości.

Niestety decydując się na drzwi wewnętrzne drewniane robione na indywidualne zamówienie należy liczyć się z wyższą ceną niż ta wprowadzona przez sklepy. Nie bez znaczenia jest także czas realizacji. Na gotowy produkt trzeba troszkę poczekać. Oba aspekty niewiele jednak znaczą, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że uzyskamy produkt znacznie wyższej jakości niż ten dostępny w sklepach. Znalezienie porównywalnych pod względem trwałości i estetyki rozwiązań w sklepach meblarskich także wiązałoby się ze znacznie wyższą ceną. Dlatego, jeśli zależy nam na wyjątkowej estetyce i wysokiej jakości warto zamówić drzwi na wymiar.