Dodano: 12.06.2019

Zalety drewnianych drzwi

Bardzo duży wpływ na ostateczny wygląd fasady budynku oraz walory estetyczne wnętrz ma to, jakie okna i drzwi zostaną do niego dobrane. Od dłuższego czasu na rynku trwa cichy wyścig między zwolennikami stolarki wykonanej z naturalnych materiałów oraz fanami tworzyw sztucznych. My oczywiście nie mamy wątpliwości, iż drewniane drzwi i okna są znacznie lepszym wyborem - właśnie dlatego opowiemy dzisiaj o ich zaletach oraz przewadze nad ich odpowiednikami wykonanymi z różnorodnych tworzyw. Jakie więc korzyści niesie za sobą montaż drzwi i okien drewnianych?

Eleganckie drzwi wewnętrzne jako element wystroju

Rolą drzwi wewnętrznych nie jest tylko zachowanie ciągów komunikacyjnych pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami - są one również ważną częścią aranżacji przestrzeni. Właśnie dlatego każdy producent drzwi wewnętrznych drewnianych posiada w swojej ofercie bardzo wiele propozycji tego elementu wykończeniowego – od delikatnych, jasnych, wykonanych z sosny skrzydeł wybieranych do nowoczesnych wnętrz, aż po ciężkie, klasyczne, dębowe wrota, które doskonale wpasują się w bardziej klasyczne aranżacje. Drzwi wewnętrzne drewniane mogą posiadać przeszklenia, a ościeżnice mogą być stałe lub regulowane – wybór zależy tylko od preferencji i potrzeb klienta.

Drzwi zewnętrzne wizytówką domu

Drzwi zewnętrzne są pierwszą rzeczą, jaką widzą wszyscy odwiedzający dom goście. Dlatego właśnie muszą być one nie tylko bezpieczne i trwałe - powinny być również eleganckie oraz idealnie dopasowane do elewacji. Między innymi z tego powodu większość producentów w swojej ofercie często posiada drzwi zewnętrzne drewniane ozdobione ciekawym wzornictwem lub z dodatkowymi wykończeniami wykonanymi ze szkła. Mimo zdobień drzwi drewniane wciąż zachowują swoją solidność - ich grubość może dochodzić aż do kilku centymetrów, co gwarantuje, że sprawdzą się one jako drzwi antywłamaniowe. Warto też wspomnieć, że dobrze wykonane drzwi przepuszczają mało ciepła, dzięki czemu sprawdzą się one świetnie w każdym domu energooszczędnym.

Wybór stolarki wykonanej z drewna daje nam pewność, że przez długie lata będziemy cieszyć się bardzo pięknymi drzwiami, czego nie zawsze można powiedzieć o ich odpowiednikach z tworzywa sztucznego. Jak widać korzyści zakupu drzwi drewnianych jest wiele i - mimo odrobinę wyższej ceny - są one definitywnie bardzo dobrym wyborem, który powinno się wziąć pod uwagę w trakcie budowy domu czy podczas remontu. Jak to jest jednak z oknami drewnianymi? O tym już opowiemy w następnym naszym tekście!