Dodano: 23.07.2019

Zalety i wady bram segmentowych

To, jaką bramę garażową wybierzemy może mieć ogromny wpływ nie tylko na estetykę elewacji, ale także funkcjonalność przestrzeni. Na rynku jest bardzo wiele propozycji, a wśród licznych ofert ciężko znaleźć idealne dla siebie rozwiązanie. W ostatnim sezonie znów dużym zainteresowaniem inwestorów i klientów cieszą się konstrukcje wykonane z litego drewna. Co sprawia, że warto zainwestować w takie rozwiązania?

Czym są popularne bramy segmentowe?

Wśród jednych z najpopularniejszych rozwiązań są bramy garażowe segmentowe drewniane. Jak sugeruje nazwa, na produkt składają się niezależne segmenty, które są ze sobą zespolone w sposób przegubowy. W praktyce oznacza to, że tworzące całość podłużne deski mogą się względem siebie poruszać w jednej płaszczyźnie. Dzięki temu przesłaniająca wjazd do garażu brama osiąga pewną ograniczoną elastyczność. Po podwieszeniu szyn pod sufitem pomieszczenia przeznaczonego do przechowywania samochodu uzyskuje się kompletny i funkcjonalny zestaw.

Zalety bram segmentowych

Bardzo dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że segmentowe bramy garażowe drewniane nie zajmują wiele miejsca. Nawet gdy pomieszczenie jest otwarte cała konstrukcja schowana jest pod sufitem i nie ogranicza przestrzeni w pomieszczeniu i na wjeździe do niego. Oprócz tego można wzbogacić system w niedrogą automatykę uzyskując możliwość zdalnego otwierania i zamykania opuszczanych drzwi. Drewniana konstrukcja zyskała zaufanie wielu klientów także dlatego, że dobrze wykończone panele bardzo ładnie się prezentują. Elewacja wydaje się ożywiona i kompletna, a cały budynek bardzo elegancki i nowoczesny.

Duża wytrzymałość, szeroki wybór wzorów i kolorów

Gdzie można znaleźć wysokiej jakości bramy garażowe? Coraz częściej dostępne są wśród oferty firm zajmujących się produkcją innych elementów stolarki. Producent drzwi zewnętrznych drewnianych oraz okien zwykle sprzedaje także wrota do garażu. Duży wybór wzorów i kolorów to istotna zaleta, ponieważ umożliwia skompletowanie wyrobów jednolitych wizualnie, które będą tworzyć element dekoracyjny fasady budynku.

Materiał używany do produkcji jest wysuszony i wysezonowany, a nowoczesne bramy z drewna są pokryte specjalnymi lakierami, które skutecznie zabezpieczają je przed czynnikami atmosferycznymi. Dzięki temu pomimo deszczu, wiatru, nadmiernego nasłonecznienia czy nawet mrozu nie tracą one swoich walorów estetycznych. Jest to bardzo istotne szczególnie dla osób, które poszukują rozwiązania, które łączy bardzo dobrą charakterystykę techniczną z eleganckim wyglądem.